09.23-25 Bieszczady

JESIENNE BIESZCZADY !
Sanok, Zagórz, MYCZKOWCE, Lesko,  
Cisna, Wetlina, Nowosiółki, Ustrzyki, Solina
23 – 25 września 2022 r.3 dni

Piątek  – 1 dzień
Wyjazd o godz. 6.30 z Chorzowa – ul. Kościuszki (zatoczka przy tężni), godz. 6.45 wyjazd z Katowic (po zgłoszeniu) – ul. Andrzeja. Przejazd przez Kraków, Tarnów do Sanoka. Zwiedzanie miejscowości: Zamek Królewski*, rynek, ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka – czas na wytchnienie. Przejazd do Zagórza (Brama Bieszczad) na klasztorną Via Dolorosę (spacer do ruin klasztoru Karmelitów Bosych w zakolu rzeki Osławy, wejście na 22 metrową wieżę widokową*). Przejazd do  Myczkowiec do Parku Miniatur Kultury Ekumenicznej*, gdzie na 10 wzgórzach ustawiono 140 makiet najstarszych drewnianych obiektów sakralnych Bieszczad z terenu Polski, Słowacji i Ukrainy. Przejazd do OW „Bieszczady” – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Sobota – 2 dzień
Śniadanie. Wyjazd na całodniowe zwiedzanie Dużą Pętlą Bieszczadzką. Przejazd do Soliny, przejazd kolejką linową nad zaporą w Solinie (NOWOŚĆ – otwarcie 2 lipca b.r.), przejście przez koronę zapory. Przejazd do miejscowości Myczków – zwiedzanie Muzeum Kultury Bojków*, a dalej na Przełęcz Wyżniańską – spacer (ok. 25 min.) do Bacówki PTTK pod Małą Rawką (panorama na Połoniny i Tarnicę 1346m n.p.m.). Powrót i zjazd do Ustrzyk Górnych – czas na wytchnienie. Przejazd przez Lutowiska do uzdrowiska Polańczyk na godzinny rejs* po Jeziorze Solińskim. Powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja nocleg.
Niedziela – 3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na główną zabytkową stację Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej* w Majdanie. Przejazd kolejką (ok. 2h) na trasie: Majdan – Balnica – Majdan. Przejazd do miejscowości Nowosiółki zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja”* i do Leska (synagoga – Muzeum Żydów Galicji*, cmentarz żydowski – największy kirkut* w Bieszczadach). Po zwiedzaniu czas na posiłek we własnym zakresie. Wyjazd w drogę powrotną przez Jasło i Tarnów.
Przyjazd do Chorzowa przez Katowice ok. godz. 21.00. 

Świadczenia:

 • przejazd autokarem,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 2 x nocleg w OW „Bieszczady” (pokoje 2-3 os., wc, łazienki),
 • 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
 • opłata klimatyczna,
 • rezerwacja wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Jez. Solińskim,
 • pilot- przewodnik na całej trasie i po obiektach,
 • system słuchawkowy audio tour guide,
 • ubezpieczenie Signal Iduna – suma ubezpieczenia 10 tys. zł,
 • obowiązkowa składka na TFG i TFP,
 • podatek VAT.

koszt wycieczki: 688 zł
koszt wycieczki z rabatem: 664 zł
(członkowie PTTK – skł. 2022r., Karta Turysty CCIiT)

DODATKOWO: cena wycieczki nie zawiera kosztów wstępu* do zwiedzanych obiektów, przejazdu kolejką linową i rejsu, które wynoszą
N – 185 zł, U (65+) – 160 zł, U (dzieci i młodzież) 120 zł,
a w obiektach sakralny „co łaska”.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 200 zł od uczestnika przy zgłoszeniu. Pozostała kwota na 2 tygodnie przed wyjazdem. Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych (zwrot zgodnie z OWU w Imprezach Turystycznych).Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Uczestnicy wchodzą do autokaru na 15 min. przed wyjazdem według daty wpłaty zaliczki (dotyczy wsiadania w Chorzowie).

UWAGA: ze względu na możliwą sytuację obostrzeń sanitarnych, uczestnicy powinni posiadać osobiste środki ochrony (maseczki), bezwzględnie przestrzegać aktualny regulamin zwiedzanego obiektu, jak również zalecamy używanie własnych słuchawek przy korzystaniu z sytemu słuchawkowego audio tour guide.

Zapisy i informacji udziela biuro tel. 32 771 99 74
lub tel. 502 46 38 28

*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym
miejsca na wycieczce

konto Santander Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001
 z dopiskiem „Bieszczady”.

Realizacja programu wyjazdu należy do przewodnika – pilota i może ulec zmianie, ze względu na organizacje wejść do zwiedzanych obiektów, warunki atmosferyczne i obostrzenia wynikające z przepisów sanitarnych.
Osoby idące na do bacówki PTTK Pod Małą Rawką
obowiązuje obuwie i ubiór turystyczny.