08.05-8 Ziemia Chełmińska

ZIEMIA CHEŁMIŃSKA
śladami zamków krzyżackich
5 – 7.08.2022r. – 3 dni

Piątek
Wyjazd o godz. 6.30 z Chorzowa – ul. Kościuszki (zatocza przy tężni), godz. 6.45 wyjazd z Katowic (po zgłoszeniu) z ul. Andrzeja. Przejazd na trasie Częstochowa, Łódź, do Torunia – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego* – pomiędzy starym, a nowym miastem (najwcześniejszy zamek krzyżacki na Ziemi Chełmińskiej, zbudowany na planie podkowy). Przejazd do Chełmży – średniowiecznego grodu z najcenniejszym zespołem katedralnym Pomorza, halową konkatedrą gotycką z 1251r. pw. św. Trójcy, promenadą – bulwarami 1000-lecia i 360 metrowym pomostem. Przejazd do hotelu*** „Pomorski” w Bydgoszczy (wschodnia dzielnica Fordon) zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Sobota
Śniadanie. Przejazd do Chełmna, stolicy historyczno – geograficznego regionu Ziemi Chełmińskiej. Zwiedzanie obejmuje: XIII wieczne mury obronne (dł. 2270 m.) z Bramą Grudziądzką i Basztą Prochową, Muzeum Ziemi Chełmińskiej w zabytkowym ratuszu na rynku, Kościół farny Wniebowzięcia NMP z wyjściem na wieżę, Park Miniatur Zamków Krzyżackich, dawny Zespól Klasztorny cystersko – benedyktyński (podziemia) przy założeniu krzyżackim z ceglaną wieżą Mściwoja.
W trakcie zwiedzania  krzyżacki, czas na wytchnienie. Przejazd do Świecia położonego na prawym brzegu rzeki Wisły – gotycki zamek krzyżacki, stare i nowe miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Niedziela
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Popowa Biskupiego – ruiny zamku krzyżackiego, Kowalewa Pomorskiego  – relikty zamku krzyżackiego, średniowieczne mury obronne, kościół św. Mikołaja i Golubia – Dobrzynia –  zwiedzanie zamku krzyżackiego* (dziś obiekt muzealno – hotelowy) i podzamcza: mury obronne, baszta, Dom z Podcieniami, rynek. Po zwiedzaniu czas na wytchnienie, czyli posiłek we własnym zakresie i wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd do Chorzowa przez Katowice ok. godz. 21.00.                                       

Świadczenia:

  • przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe,
  • obsługa pilota – przewodnika na całej trasie,
  • lokalni przewodnicy w zwiedzanych obiektach,
  • rezerwacja zwiedzania obiektów muzealnych,
  • 2 x śniadania (bufet), 2 x obiadokolacja,                 
  • 2 noclegi w hotelu***„Pomorskim”, pok. 2 – 3 os. z wc i łazienkami, TV, wifi
  • obowiązkowa składka na TFU i TFP,
  • ubezpieczenie w Signal Iduna, sum. ubezp. 10 tys. zł,
  • podatek VAT.

koszt wycieczki: 785 zł
koszt wycieczki z rabatem: 764 zł
(członkowie PTTK – skł. 2022r., Karta Turysty CCIiT)

Cena wycieczki nie zawiera opłat lokalnych i kosztów wstępu*
do zwiedzanych obiektów, które wynoszą
N – 90 zł, U – 70 zł, a w obiektach sakralnych „co łaska”.

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 250 zł od uczestnika przy zgłoszeniu. Pozostała kwota na 2 tygodnie przed wyjazdem. Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych (zwrot zgodnie z OWU w Imprezach Turystycznych, istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji). Uczestnicy wchodzą do autokaru na 15 min. przed wyjazdem według daty wpłaty zaliczki (dotyczy wsiadania w Chorzowie).

Zapisy i informacji udziela biuro 32 771 99 74
lub tel. kom. 502 46 38 28

*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu
telefonicznym miejsca na wycieczce

konto Santander Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001
z dopiskiem „Chełmża”.