07.16-23 Pomorze Środkowe

POMORZE ŚRODKOWE
Będomin, Kluki, ROWY, Czołpino,
Słupsk, Smołdzino, Ustka, Tuchola

16-23 lipca 2022r. – 8 dni

Sobota
Wyjazd o godz. 6.30 z Chorzowa, ul. Kościuszki (zatoczka przy tężni), po zgłoszeniu: godz. 6.45 z Katowic (ul. Andrzeja). Przejazd na trasie, Częstochowa, Łódź, Grudziądz do miejscowości Będomin – związanej z Józefem Wybickim (zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego*). Przejazd przez Bytów, Słupsk, do miejscowości Rowy na miejsce zakwaterowania: OW Orchidea”, obiadokolacja, czas na aklimatyzację.
Niedziela
Rowy: kościół neoromański, wzgórze cmentarne, Jezioro Gardno, Kluki: Muzeum Wsi Słowiańskiej* (skansen – zwiedzanie, czas na wytchnienie w regionalnej karczmie), Smołdzino: Rowokół – święta góra Słowian – 115 m n.p.m., wieża widokowa* (panorama na Jezioro Gardno, Morze Bałtyckie i Słowiński Park Narodowy).
Poniedziałek
Klify w Dębinie: przejazd meleksami* z degustacją nalewek, pobyt na plaży, powrót meleksem lub spacer plażą na ośrodek ok. 4 km. Integracja w formie „zabawy grillowej” z Dj’em.
Wtorek
Słupsk: Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy* (Muzeum Pomorza Środkowego), Nowa Brama, słupski tramwaj, Teatr Nowy Witkacego, monumentalny gotycki kościół Mariacki z XII wieku, Baszta Czarownic, Park H. Sienkiewicza i J.Waldorfa, stary rynek, mury obronne.
Środa
Czołpino: Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego* (wystawa multimedialna, film 3D), Latania Morska*,Wydma Czołpińska, przejście plażą wzdłuż morza do ”Czerwonej Szopy”.
Czwartek
Ustka: promenada, latarnia morska*, Bunkry Blüchera*, Muzeum Bursztynu*, rejs* po Morzu Bałtyckim. Uroczysta obiadokolacja pożegnalna na „żołnierską nutę”.
Piątek
Dzień wypoczynkowy – czyli plażowanie nad Bałtykiem.
Sobota
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną na trasie zwiedzanie Tucholi: park zamkowy, Muzeum Borów Tucholskich* z makietą średniowiecznego miasta, czas na wytchnienie na zabytkowym rynku. Na trasie powrotu, przerwa na posiłek we własnym zakresie. Przyjazd do Chorzowa przez Katowice ok. godz. 21.00.

 Świadczenia:

 • transport autokarem, opłaty drogowe, autostradowe i parkingowe,
 • 7 noclegów w OW „Orchidea” (pok. 2-3 os. wc, łazienki, TV, Wi-Fi),
 • 7 – śniadań (bufet szwedzki), 7 – obiadokolacji z deserem w tym obiadokolacja żołnierska,  
 • „zabawa grillowa” – integracyjne spotkanie przy muzyce z DJ’em,
 • opłata klimatyczna,
 • pilot – przewodnik na całej trasie,
 • 5 wycieczek fakultatywnych !,
 • przewodnicy miejscowi po zwiedzanych obiektach,
 • system słuchawkowy audio tour guide,
 • obowiązkowa składka na TFP i TFU,
 • ubezpieczenie w Signal Iduna, suma ubezp. 10 tys. zł,
 • podatek VAT.
 

Koszt wyjazdu

Koszt wyjazdu
z rabatem
(czł. PTTK – skł. 2022r.,
Karta Turysty CCIiT)

osoby dorosłe  1 784 zł 1 754 zł
dzieci do 3-12 lat  1 418 zł 1 388 zł

POKOJE JEDNOOSOBOWE ZA DOPŁATĄ 400 zł NA ZAPYTANIE
– ILOŚĆ TAKICH POKOI OGRANICZONA !

Koszt wyjazdu nie obejmuje: ceny wstępu do zwiedzanych obiektów
w trakcie wycieczek fakultatywnych,
*dodatkowo na wstępy ok. N – 165 zł, U – 130 zł, U (do 18 lat) – 110 zł
oraz rejsu statkiem po Morzu Bałtyckim (40 zł),
a w obiektach sakralnych „co łaska”. 

Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 400 zł od uczestnika przy zgłoszeniu, pozostała kwota na 3 tygodnie przed wyjazdem (w przypadku rezygnacji, zwrot zgodnie z OWU w imprezach turystycznych, które są dostępne w biurze CCIiT).
Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych.  Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w dniu wpłaty zaliczki.

 O miejscu w autokarze decyduje data zapisu wraz wpłatą zaliczki za wycieczkę, ponieważ uczestnicy wchodzą do autokaru w takiej kolejności w jakiej dokonywali wpłat (dotyczy tylko wsiadania w Chorzowie), należy być 20 min przed podaną godziną wyjazdu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką osób dorosłych.

Zapisy i informacji udziela biuro 32 771 99 74
lub tel. kom. 502 46 38 28

*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym
miejsca na wycieczce

 konto Santander Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001
z dopiskiem Rowy

Realizacja programu wyjazdu należy do przewodnika – może ulec zamianie ze względu na warunki atmosferyczne oraz aktualną sytuację obostrzeń sanitarnych, uczestnicy powinni przestrzegać aktualny regulamin zwiedzanego obiektu.

 OW „Orchidea, to obiekt całoroczny położony we  wschodniej części letniego kurortu ROWY, zaledwie 350 m od morza Bałtyckiego, w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, blisko bramy wejściowej (zaledwie 220 m), a to stanowi wspaniałe miejsce do spacerów, jazdy na rowerze i wypoczynku przez cały rok. Wygodne pokoje posiadają, łazienkę, TV, radio, czajnik, lodówkę, sprzęt plażowy, dostęp do wi-fi, a pokoje na parterze dostosowane są do osób niepełnosprawnych. Wyżywienie w trakcie pobytu, to śniadania serwowane w formie stołu szwedzkiego, zaś smaczne obiadokolacje z deserem i napojem podawane są do stolika. Przy obiekcie działa niewielka kawiarnia, gdzie można napić się „złocistego trunku”, zjeść smaczny deser przy kawie, czy herbacie. „Wieczór z DJ’em”, to spotkanie integracyjne przy muzyce, gdzie będą dania z grilla – kaszanka, kiełbasa, skrzydełka, ziemniaki chłopskie, bigos, a do tego coś na zimno – płyta, napoje i coś na słodko – ciasta z cytrynówką.

ROWY, do niedawna jeszcze wieś rybacka, dziś z roku na rok zamienia się w malownicze letnisko nadmorskie z pełnym zapleczem turystycznym z portem rybackim, położone nad przy ujściu i nad kanałem rzeki Łupawy łączącej Jezioro Gardno z Morzem Bałtyckim, bezpośrednio styka się z Słowińskim Parkiem Narodowym, co zapewnia dobry mikroklimat dla osób wypoczywających …
…ZAPRASZAMY