04.10-13 Wczasy Lądek Zdrój

AKTYWNE ŚWIĘTA WIELKANOCNE
w kurorcie – LĄDEK ZDRÓJ

10-13.04.2020 r. – 4 dni

piątek
Wyjazd o godz. 8.00 z Chorzowa – ul. Kościuszki (zatoczka Tężnia), po zgłoszeniu: godz. 8.15 wyjazd z Katowic (ul. Andrzeja), godz. 8.35 z Gliwic (Plac Piastów). Przejazd na trasie Nysa, Paczków, Kłodzko do Bystrzycy Kłodzkiej. Zwiedzanie średniowiecznej miejscowości z zachowanym układem urbanistycznym, murami obronnymi, basztami – Wodną, Kłodzką i Rycerską, pręgierzem i Muzeum Filumenistycznym*, czas na wytchnienie. Przejazd do uzdrowiska Lądek Zdrój, zakwaterowanie w OW „Willa Arabeska”, obiadokolacja, czas na aklimatyzację, nocleg.

sobota
Śniadanie, rano dla aktywnych, wyjazd na wycieczkę fakultatywną do miejscowości Javornik (Czechy – zabrać dokumenty!). Zwiedzanie miejscowości i zamku* Jansky Vrch (trasa I – sale reprezentacyjne z największą kolekcją fajek w Czechach), czas na wytchnienie, przejazd do Bilej Vody (miejsce internowania 2500 sióstr zakonnych) klasztor i muzeum*. Powrót Lądka Zdroju, obiadokolacja, południowo – wieczorny wypoczynek w uzdrowisku, nocleg.

niedziela
Uroczyste Wielkanocne śniadanie, przejście (ok. 500 m) do Sanktuarium MB Uzdrowienia Chorych na Mszę Wielkanocną o godz. 11.00. Po mszy aktywny spacer po Lądku Zdroju: część uzdrowiskowa – Park 1000-LECIA, Park Zdrojowy im. Jana Pawła II, Zdrój Wojciech, źródło Marianna, pomnik Orła Białego, …. i część miejska – rynek z ratuszem, most gotycki św. Jana Nepomucena, zbór ewangelicki, kościół Narodzenia NMP. Powrót na obiekt uroczysta obiadokolacja, wypoczynek, nocleg.

poniedziałek 
Śniadanie, „lanie wody”, czyli tradycje świąteczne wiecznie żywe, indywidualny aktywny wypoczynek świąteczny w Lądku Zdroju. Powrót do obiektu, czas na obiad, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Chorzowa przez Gliwice, Katowice ok. godz. 19.30.

Świadczenia:

 • transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
 • pilot – przewodnik na trasie przejazdu i w trakcie pobytu,
 • 3 noclegi OW „Willa Arabeska” (pok. 2-3-4 os., wc, łazienka, TV),
 • 2 x śniadania w formie bufetu, 2 x obiadokolacja,
 • uroczyste śniadanie świąteczne,
 • uroczysta obiadokolacja Wielkanocna z deserem, kawą lub herbatą,
 • obiad dwudaniowy w „Lany Poniedziałek”,
 • opłata klimatyczna,
 • świąteczny upominek Wielkanocny,
 • wycieczka fakultatywna,
 • seans w saunie (1 na cały pobyt) na obiekcie,
 • ubezpieczenie krajowe w Signal Iduna – suma ubezp. 10 000 zł,
 • ubezpieczenie zagraniczne w Signal Iduna – KL 25 000 €, NNW 20 000 zł.   
 • podatek VAT.

koszt wyjazdu:  810 zł
koszt wyjazdu z rabatem:  780 zł
(członkowie PTTK – skł. 2020r., aktualna Karta Turysty CCIiT)

Dodatkowe informacje:

*Koszt wyjazdu nie obejmuje ceny wstępu do obiektów:
N – 200 KCZ i 10 zł ; U (+65) – 140 KCZ i 8 zł.

Osoby biorące udział w wycieczce obowiązkowo – dokumenty (dowód osobisty lub paszport), obuwie i ubiór turystyczny, dostosowany do aktualnych warunków atmosferycznych.
Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 250 zł, pozostała kwota na 3 tygodnie przed wyjazdem (w przypadku rezygnacji zwrot zgodnie z OWU w imprezach turystycznych, które są dostępne w biurze CCIiT, istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej).
Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych.
O kolejności wejścia do autokaru decyduje data wpłaty zaliczki (dotyczy wsiadania w Chorzowie).
Dzieci do 3 lat, koszt uczestnictwa 120 zł obejmuje transport (obowiązkowo własny fotelik) i ubezpieczenie, na obiekcie dzieci do 3 lat bez świadczeń, śpią razem z rodzicami.
Zapisy i informacji udziela biuro tel. 32 771 99 74 lub tel. kom. 502 46 38 28

*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym
miejsca na wycieczce
konto Santander Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001
z dopiskiem „Lądek Zdrój”

 OW „Willa ARABESKA”, usytuowany jest w cichej części willowej uzdrowiska Lądek Zdrój znanego już od XIII wieku. Bardzo dobra lokalizacja obiektu (zaledwie 300 od centrum uzdrowiska), to jego atut, a z jego okien rozpościera się widok na okoliczne wzniesienia i ogród. Pokoje wyposażone są w TV, czajnik i ręczniki. Na terenie obiektu dostępna jest sauna, wspólna sala telewizyjna z dostępem do wifi, sala gier z tenisem stołowym i rzutkami.

Dla bardziej aktywnych, w odległości 500 m od obiektu jest basen miejski, gdzie można skorzystać z krytego basenu, jacuzzi i sauny (15zł/1h), a nieco dalej znajduje się Dom Zdrojowy „Zdrój Wojciech”, to obiekt z 1680 r. wybudowany bezpośrednio nad gorącym i bijącym do dziś gorącym źródłem wody mineralnej w którym obecnie jest pijalnia wody, kawiarnia i basen wewnętrzny w ciekawej formie łaźni tureckiej.           

                        ZAPRASZAMY