09.6-8 Wiedeń

WIEDEŃ NA ZIELONO
Kahlenberg, Schönbrunn, Belweder, Hoffburg, Ring
6 – 8 września 2019 r. – 3 dni

1 dzień piątek:
Wyjazd o godz. 6.00 z Chorzowa – ul. Kościuszki (przystanek K+R Tężnia), po zgłoszeniu: godz. 6.15 – Katowice (ul. Andrzeja), godz. 6.35 – Gliwice (Plac Piastów), przejazd autostradami, przez Brno do WIEDNIA. Zwiedzanie miasta zaczniemy od wzgórza Kahlenberg* (kościół św. Józefa związany z Janem III Sobieskim), a następnie odwiedzimy letnią rezydencję Habsburgów Schönbrunn* (audio przewodnik w języku polskim, trasa Grand Tour 20 €) i budowle założenia parkowego m.in.: Glorietta* (4 €), Palmiarnia (6 €) i Ogród Różany, czas wolny na wytchnienie. Przejazd do Bratysławy (Słowacja), zakwaterowanie w hotelu***, obiadokolacja – nocleg.

2 dzień sobota:
Śniadanie, przejazd do Wiednia – zwiedzanie zabytkowych obiektów położonych
przy „Ringu wiedeńskim”: Uniwersytet Wiedeński, mury obronne, Ratusz, Burgtheater, Parlament, Opera, Karlplatz związany z Otto Wagnerem, czas na wytchnienie na kolorowym targu Naschmarkt, gdzie spotyka się cały „kulinarny świat” w Wiedniu. Przejazd do najstarszego ogrodu barokowego Augarten, spacer cienistymi alejami w otoczeniu kasztanowców, lip i klonów. Powrót do Bratysławy, obiadokolacja, a dla wytrwałych przejazd do centrum miasta na wieczorny spacer „Bratysława nocą”. Powrót do hotelu środkami komunikacji miejskiej.

3 dzień niedziela:
Śniadanie, przejazd do Wiednia – zwiedzanie zaczniemy od 22 dzielnicy – Donauparku, gdzie znajduje się Rozarium (35 000 róż) oraz Wieża Dunaju* o wysokości 252 m – taras widokowy na wysokości 150m (12 €). Przejazd do Parku Pałacowego Belweder księcia Eugeniusza Sabaudzkiego, w którym znajduje się Ogród AlpejskiOgród Botaniczny. W Belwederze – Muzeum* galeria obrazów z dziełami Gustawa Klimty (16 €). Przejście do centrum Wiednia przez założenie Burggarten (Nowy Zamek, Brama Maksymiliana), założenie zamkowe Habsburgów – Pałac Carski do serca miasta, w którym znajduje się Katedra św. Stefana, czas wolny na posiłek. Przejście uliczkami miasta związanymi z Zakonem Krzyżackim, domem Mozarta i Masonami. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Chorzowa przez Gliwice, Katowice ok. godz. 21.30.

Świadczenia: 

  • przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
  • 2 noclegi w Bratysławie (pokoje 2,3 os. z wc i łazienki),
  • 2 śniadania (bufet), 2 obiadokolacje z deserem,
  • pilot- przewodnik na całej trasie,
  • rezerwacja wejścia do Schönbrunu,
  • system słuchawkowy audio tour guide,
  • ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 15 000 zł i bagaż 1000 zł,
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • podatek VAT.   

koszt wycieczki: 615 zł
koszt wycieczki z rabatem: 593 zł
  (członkowie PTTK – skł. 2019r., Karta Turysty CCIiT)

Dodatkowo:    *na wstępy do zwiedzanych obiektów: ok. 60 euro,
a w obiektach sakralnych wg uznania.
Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 100 zł od uczestnika przy zgłoszeniu, pozostała kwota na 2 tygodnie przed wyjazdem, (w przypadku rezygnacji, zwrot zgodnie z OWU w imprezach, które są dostępne w biurze CCIiT). Rezerwacja telefoniczna miejsca na wycieczce ważna do 4 dni roboczych.
W Austrii, jak i na Słowacji obowiązuje waluta euro, każdy z uczestników powinien posiadać ważny dowód osobisty bądź paszport, celem przekroczenia granicy. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej w dniu wpłaty zaliczki.
Uczestnicy wchodzą do autokaru na 20 min przed odjazdem,
według dat wpłaty zaliczek
na wycieczkę
(zasada obowiązuje wsiadania w Chorzowie).
Zapisy i informacji udziela biuro 32 771 99 74 lub tel. kom. 0048 502 46 38 28
*możliwość wpłaty na konto, po potwierdzeniu telefonicznym
miejsca na wycieczce
konto Santander Bank 12 1910 1048 2518 2100 8123 0001
z dopiskiem „Wiedeń”.